Aktualności Kontakt Dyrekcja Historia szkoły Patron Pierwsza Pomoc - FILM

Podręczniki 2018/2019

Regulamin Rady Rodziców

Szkolny konkurs platyczny :)

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

„Ozdoba bożonarodzeniowa”

Dnia 11 grudnia 2018r. został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Plastyczny
pt. „Ozdoba bożonarodzeniowa” zorganizowany przez nauczyciela plastyki Elżbietę Sorokowską.

Konkurs adresowany był do chętnych uczniów klas 4-7. Wpłynęło wiele prac konkursowych: choinki, bombki, stroiki.

Wyniki konkursu:

I miejsce- Wiktoria Szlachtowicz, kl.4b

II miejsce- Zuzanna Wolniak, kl.4b

III miejsce- Wiktoria Gajdzińska, kl.4c

Wyróżnienie- Martyna Łomniak, kl.4d.

Laureaci konkursu zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez dyrektora szkoły i organizatora konkursu.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów

Organizator konkursu.
Szkolne ławki :)

Od środowego popołudnia uczniowie mogą cieszyć się i korzystać z nowej dostawy ławeczek korytarzowych.

Rada rodziców dokupiła 20 ławeczek 1,5m uzupełniając dotychczasowy stan
(Zakup 20 ławeczek za fundusze z Jarmarku Bożonarodzeniowego 2017).

Za pomoc w roznoszeniu dziękujemy uczniom i uczennicom klasy 8B.”

Dnia 29.11.2018 r. odbyły się Andrzejki.

Konkursy i wróżby przepelcione były szaloną, dyskotekową muzyką .

Zabawa była udana . Szkoda ,że ten czas tak szybko minął.

Zebranie z rodzicami
Dnia 13 grudnia o godz. 17:00-19:00 odbędzie się ogólnoszkolne zebranie rodziców uczniów klas 4-8.
Na tym spotkaniu nie będzie pana dyrektora Romana Rutkowskiego.

W związku , z tym w miesiącu grudniu następuje zmiana dyżuru dyrektorskiego
z dnia 05.12.2018 r. na 12.12.2018 r. od godz. 17:30-18:30.

Przedszkolaki w naszej szkole :)
Dnia 21 listopada naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 2 w Myśliborzu. Była to grupa „Króliczków”. Klasa 1a z wielką przyjemnością gościła przedszkolaków w swojej sali, opowiadając, jak uczą się pierwszoklasiści. Uczniowie chętnie zaopiekowali się młodszymi dziećmi. Każdy gość miał swojego klasowego opiekuna. Dzieci miały okazję wysłuchać śpiewu piosenek w wykonaniu uczniów z klasy pierwszej. Wspólne muzykowanie sprawiło wszystkim dużo radości. O tym, ile ciekawych miejsc znajduje się w naszej szkole, mali goście mogli się dowiedzieć podczas jej zwiedzania. W miłej atmosferze czas szybko minął.
Mariola Skura
Gminny Turniej Sportowy :)
26.11.2018r. odbyła się kolejna edycja Gminnego Turnieju Sportowego im. Janusza Korczaka w Kierzkowie. Naszą szkołę reprezentowali:

1. Zuzanna Komoda

2. Oskar Sielawa

3. Liliana Grzegory

4. Hubert Gembarowski

5. Marcel Cenarski

6. Anastazja Sobczyk

7. Cezary Dola

8. Antonina Kwaśna

9. Kornel Lenczewski

Drużyna zajęła I miejsce.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i puchar dla szkoły.

Opiekun Barbara Świątek
Informacja !
Szanowni Rodzice!

Uprzejmie informujemy , że począwszy od miesiąca grudnia dyrektor szkoły mgr Roman Rutkowski
pełni dyżur dyrektorski w każdą pierwszą środę miesiąca w godz. 17:30-18:30.

W tym czasie dyrektor jest do Państwa dyspozycji.

Przedszkole w naszej szkole :)
Była to grupa „Króliczków”.
Uczniowie chętnie zaopiekowali się młodszymi dziećmi.
Każdy gość miał swojego klasowego opiekuna.
Wspólne muzykowanie sprawiło wszystkim dużo radości.
W miłej atmosferze czas szybko minął.

Mariola Skura
Dzień Tolerancji
16 listopada DZIEŃ TOLERANCJI

Cóż to za smutna epoka, w której łatwiej rozbić atom, niż zniweczyć uprzedzenie.
Albert Einstein

Różnorodność była i jest cechą charakterystyczną dla ludzkiej egzystencji. Mimo to ludzie z trudem akceptują ten fakt. Brak tolerancji dla innych nadal pozostaje źródłem ogromnego cierpienia człowieka na co dzień.

16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO. Z tej okazji wolontariusze SK „Bądźmy razem” oraz inni chętni uczniowie przygotowali pod kierunkiem opiekunów Szkolnego Klubu Wolontariatu happening. Wszyscy uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, co to jest tolerancja. Wysłuchać praw człowieka Uczniowie wykonali plakaty, z hasłami o tolerancji, z którymi maszerowali przy dźwiękach piosenek o tej tematyce . W ten sposób zwrócono uwagę uczniów na problem tolerancji wśród młodzieży oraz tolerancji na całym świecie.

Cele Dnia Tolerancji:
• uwrażliwienie społeczeństwa na wszelkiego rodzaju przejawy nietolerancji i dyskryminacji;
• przypomnienie, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację, bez względu na pochodzenie, kulturę, religię;
• kształtowanie postawy tolerancji szczególnie wśród dzieci i młodzieży szkolnej

Rekord dla Niepodległej
W dniu 09.11.2018 r. odbył się apel z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nasza szkoła wzięła udział w akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. "Rekord dla Niepodległej".
Wszyscy odśpiewaliśmy hymn narodowy.

List od pani Minister
[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] ... [ 50 ]