Aktualności Kontakt Dyrekcja Historia szkoły Patron Pierwsza Pomoc - FILM

Podręczniki 2018/2019

Regulamin Rady Rodziców

Rekord dla Niepodległej
W dniu 09.11.2018 r. odbył się apel z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nasza szkoła wzięła udział w akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. "Rekord dla Niepodległej".
Wszyscy odśpiewaliśmy hymn narodowy.

List od pani Minister
Lekcja patriotyzmu.....
Uczniowie klasy 4 b uczestniczyli w Bibliotece Miejskiej w Myśliborzu w „lekcji patriotyzmu”, związanej z 100 Rocznicą Odzyskania Niepodległości. Podczas zajęć poznawali: historię państwa polskiego, a także m. in. pojęcia: ojczyzna, symbole narodowe, wolność, patriotyzm. W ramach zajęć plastycznych uczniowie stworzyli biało - czerwone girlandy.

Niepodległość
Uczniowie kl. IV a wzięli udział w zajęciach edukacyjnych z okazji 100 – letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które zostały przeprowadzone w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myśliborzu. Na początku spotkania zostały przybliżone ważne postacie historyczne. Dzieci dowiedziały się jakie były przyczyny utraty niepodległości przez nasz kraj oraz co oznacz słowo wolność i ojczyzna.
W ramach zajęć plastycznych wykonano flagę narodową.

Wychowawca: Róża Furman

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

„NIEPODLEGŁA”
Dnia 31.10.2018r. rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Plastyczny zorganizowany z okazji 100 lecia niepodległej Polski pod hasłem:„Niepodległa”. Zorganizowały go: p.Elżbieta Sorokowska- nauczyciel plastyki oraz p.Dagmara Gabryszewska – nauczyciel historii i WOS-u. Konkurs adresowany był do uczniów klas 4-7 Szkoły Podstawowej Nr 3 w Myśliborzu. Cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Wpłynęło ponad 100 prac konkursowych. Jury w składzie: p.Iwona Jaworska i p. Ewa Bogucka wyłoniło zwycięzców konkursu.

Laureaci konkursu:

I miejsce- Sebastian Zieliński, kl.7a

II miejsce- Izabella Miąsko- kl.4c

III miejsce- Klaudia Kiedrzyń, kl.7a

Wyróżnienia :
Lekcja patriotyzmu w muzeum.
Klasa III a na lekcji patriotyzmu w muzeum.
Powiatowy Konkurs Plastyczny :)
POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY pod hasłem: „100-lecie niepodległości Polski”
Dnia 20 października 2018r, w Galerii „M” Muzeum Pojezierza Myśliborskiego odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego dla Szkół Podstawowych „100 lat Niepodległości Polski” połączone z wręczeniem nagród laureatom oraz autorom prac wyróżnionych. Nasi uczniowie pod opieką nauczycieli plastyki p. Izabeli Kowalskiej i p. Elżbiety Sorokowskiej wzięli liczny udział w konkursie.

Oto wyniki naszych uczniów:

W kategorii klas uczniów 1-4 nagrodę otrzymała:
I miejsce-Gajdzińska Wiktoria- kl.4c SP3
W kategorii uczniów klas 5-8 nagrody otrzymali:
I miejsce - Drzażdżewska Gabriela- SP3 kl.6a
II miejsce- Pochranowicz Emilia- -SP3 kl.6a
III miejsce - Rzepniewski Mateusz- -SP3 kl.5e

Wyróżnienia w obu kategoriach otrzymali:
1. Kaczyńska Lena- SP3 kl.5d
2. Sobkowski Robert- SP3 kl.5b
3. Markowska Paula- SP3 kl.5b

Gratulujemy!!!
Elżbieta Sorokowska i Izabela Kowalska
Projekt ornitologiczny :)
Uczniowie naszej szkoły (podopieczni Pani Grażyny Oszczyk i Pani Sylwii Pakiet) biorą udział w projekcie edukacji ekologicznej pt.:
„Poznajemy ptaki Polski i zasady bioróżnorodności, szanujemy Dzieło Stworzenia”, który będzie realizowany w latach 2018-2021 i jest skierowany do młodzieży szkolnej w wieku 8-18 lat (800 uczestników) zamieszkującej obszary wiejskie i miejskie Polski.

Wymienione grupy uczniowskie będą aktywnie zaangażowane w projekt, jednak odbiór
społeczny przedsięwzięcia będzie znacznie szerszy.
Przedsięwzięcie ma charakter ponadregionalny i obejmie 8 województw.

Głównym zadaniem projektu jest nauka rozpoznawania gatunków ptaków i poznanie ich
biologii oraz wykorzystanie zdobytej wiedzy podczas obserwacji terenowych.
Do zadań uczestników projektu należy prowadzenie obserwacji ornitologicznych w terenie na
podstawie wyjść indywidualnych i grupowych.

Myślą przewodnią projektu jest aktywne zaangażowanie dzieci w prowadzenie obserwacji ornitologicznych.
Zaprogramuj przyszłość ! :)
Uczniowie klasy II a i II d na zajęciach Zaprogramuj Przyszłość zostali Mistrzami sudoku ! :)

Akcja Segregacja ! :)
Klasa II b wzięła udział w Jubileuszowej 25 akcji Sprzątanie Świata - Polska 2018r. – Akcja Segregacja!
2 x więcej,2 x czyściej.
Muzeum klasa II b :)
Uczniowie kl. II b uczestniczyli w Muzeum Pojezierza Myśliborskiego
w zajęciach edukacyjnych z okazji 100 – letniej rocznicy odzyskania
przez Polskę niepodległości. Dzieci dowiedziały się jakie były przyczyny
utraty niepodległości przez nasz kraj.

Następnie przybliżone zostały ważne postaci historyczne.
W ramach zajęć plastycznych dzieci wykonały kokardy narodowe.
[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] ... [ 48 ]

Szczęśliwy numerek